Systemy alarmowe

Posiadam wpis na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego o nr. PZT-27319, dokonany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu.

Systemy alarmowe, to w fachowym nazewnictwie Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu. Od wielu lat znalazły zastosowanie nie tylko bankach, ale w praktycznie każdym budynku lub miejscu do którego chcemy ograniczyć lub weryfikować dostęp. Mogą być to np. firmy, urzędy, jednostki wojskowe, lotniska i bardzo wiele tego typu instytucji, ale co najważniejsze również i w szczególności domy prywatne.

Obecnie systemy alarmowe poza swoją podstawową funkcją sygnalizacji włamania, mogą posłużyć do zarządzania automatyzacją naszego nowoczesnego domu. Jesteśmy w stanie zintegrować system alarmowy z wieloma systemami zarządzania inteligentnym budynkiem.

Przygotowuję wyceny w oparciu o indywidualne potrzeby oraz warunki techniczne obiektu. Usługa obejmuje:
– analizę zagrożeń
– doradztwo techniczne
– kosztorys
– montaż i konfigurację urządzeń
– serwis i konserwację
– szkolenie użytkowników

W zdecydowanej większości opieram swoje projekty na produktach największego polskiego producenta systemów alarmowych, czyli firmie SATEL. Jest to producent z bardzo dużym stażem na rynku polskim i zagranicznym, świadczący wieloletnie wsparcie serwisowe zakupionych urządzeń. Oferuję montaż całości asortymentu firmy SATEL, wszystkie rodzaje central alarmowych, systemów monitoringu i automatyki domowej.

W skład przykładowego systemu alarmowego wchodzą:
– Centrala alarmowa (główna i najważniejsza część systemu)
– Manipulatory (klawiatury z lub bez wyświetlaczy LCD)
– Czujniki ruchu, pożaru, gazu, czadu, wycieku wody
– Sygnalizatory optyczno-akustyczne (nie obowiązkowy element systemu)
– Obudowa z zasilaczem do centrali alarmowej
– Akumulator dopasowany do wielkości systemu (zasilanie awaryjne)
– Inne akcesoria instalacyjne

System alarmowy można za pomocą sieci LAN lub GSM połączyć z Internetem co daje nam za pomocą dedykowanej aplikacji pełny wgląd w stany czujników w naszym domu. Możliwość rozbrojenia i uzbrojenia zdalnie naszego systemu, gdy zajdzie potrzeba np. wpuszczając kogoś do domu lub ogrodu, lub gdy zwyczajnie zapomnimy uzbroić system po wyjściu z domu.

Dzięki współpracy z agencjami ochrony jestem w stanie zintegrować system alarmowy z nadajnikami danej agencji.

Każdy profesjonalny system alarmowy wymaga indywidualnego podejścia, projektu i przeanalizowania scenariusza włamania. Staram się sprostać tym wymaganiom i dopasować system do potrzeb i zagrożeń wynikających z charakterystyki obiektu

Staram się na bieżąco rozwijać swoje możliwości, wiedzę i zdobywać odpowiednie certyfikaty producentów urządzeń dozorowych. Takie wsparcie zapewnia pełną zgodność i profesjonalizm.